Drugi tydzień ferii grupa 100 dzieci z gminy Będzino rozpoczęła od wyprawy do Multikina w Koszalinie. Dzieci mogły wybrać jeden z trzech proponowanych filmów: Fernando, Paddington 2 oraz Jumanji: przygoda w dżungli.

Pierwszy z filmów to barwna opowieść, która zarówno bawi, wzrusza jak i uczy. Główny bohater, Fernando, jest młodym byczkiem niepodobnym do innych – zamiast walczyć, woli bowiem leżeć pod drzewem i wąchać kwiatki. Łagodna natura byczka przezwyciężyła z krwiożerczą naturą ludzi biorących udział w corridzie. Cudownie mądry, zabawny i wzruszający film, który uczy, żeby być sobą oraz o tym, że zwierzę nie jest rzeczą! Bajka na którą śmiało powinny wybrać się całe rodziny.

Paddington 2 jest opowieścią o misiu posiadającym nienaganne maniery, widzącym we wszystkich ludziach dookoła jedynie dobro, przez co nie raz pakuje się w tarapaty. Jest idealnym filmem dla całej rodziny. Bawi, uczy, wzrusza – część dzieci wychodząc z seansu miała łzy w oczach.

Jumanji: przygoda w dżungli jest to opowieść, która naprawdę wciąga widzów. Posiada ducha kina przygodowego, w którym bohaterowie w szybkim tempie pokonują kolejne poziomy. Na ekranie cały czas coś się dzieje, od pojawienia się mięsożernego hipopotama, przez jaguary, aż po najemników na motorach czy jadowitych węży. Nie ma czasu na nudę. Nasza młodzież wychodziła z seansu bardzo zadowolona. Okazało się że nasze propozycje były naprawdę trafione w gusta naszych dzieci.

Przed wyjazdem odwiedziliśmy jeszcze restaurację McDonalds aby napełnić nasze brzuszki przed podróżą do domu.

 

Instruktorzy Monika Zielińska i Marcelina Ciach