Pierwszy wakacyjny wyjazd dla dzieci z terenu gminy Będzino był bardzo udany, 29 czerwca nawet pogoda nam dopisała, słonko pięknie świeciło. Widzowie zaopatrzeni w popcorn czekali na swój wybrany seans.

Z uwagi na różnice wiekowe naszych wychowanków z repertuaru Multikina zostały wybrane dwa filmy. Pierwszy to bajka dla młodszej części widzów pt. „Smerfy: Poszukiwacze zaginionej wioski”, jest to znakomita propozycja dla dzieci, jak również dla dorosłych chcących przypomnieć sobie lata własnej młodości.

Bajka jest barwną opowieścią pełną przygód. Pokazuje jak ogromną siłę ma przyjaźń oraz to, że na przyjaciela można zawsze liczyć.

Druga propozycja była skierowana do młodzieży od 12 roku życia, „Piraci z Karaibów: zemsta Salazara”, pełna przygód ekranizacja dalszych losów Jacka Sparrowa. Zadbano o każdy szczegół: rekwizyty, budynki, statki, umarlaki – wszystko zapierało dech w piersiach. Wszyscy widzowie wychodzili z sal kinowych zadowoleni, młodsi twierdzili nawet, że łezka im się w oku zakręciła.

Standardem naszych kinowych wypraw jest mała przekąska w McDonalds i chwilka kiedy możemy powspominać ulubione fragmenty obejrzanego filmu.

 

Instruktor Monika Zielińska