Dnia 13 lipca została zorganizowana wycieczka wakacyjna  dla wszystkich placówek (świetlic)podlegających pod GOK Będzino do Bałtyckiego Parku Dinozaurów i Safari do Wrzosowa /k. Kamienia Pomorskiego.

Bałtycki Park Dinozaurów to ścieżka edukacyjna ,z której można dowiedzieć się kiedy występowały dinozaury,czym się żywiły i dlaczego wyginęły.

Największą atrakcję dla dzieci stanowiły rozmieszczone wzdłuż trasy rekonstrukcje dinozaurów naturalnej wielkości, które uzmysłowiły wszystkim naszym wychowankom różnorodność i niesamowitość świata  prehistorycznych  gadów.

W obrębie Bałtyckiego Parku Dinozaurów działa również Park Safari który zamieszkują lamy, strusie, alpaki, daniele, kuce szetlandzkie, świnki wietnamskie, kozy i owce, w tym owce kameruńskie, a także wiewiórki oraz ptactwo ozdobne – w szczególności pawie i bażanty złociste.

W zagrodach i wolierach (pomieszczenie ogrodzone siatką lub szkłem, w którym przebywają ptaki) dzieci mogły zobaczyć wiele gatunków zwierząt, zarówno domowych jak i dzikich, dużych i małych. Na terenie Parku znajdują się rzadkie gatunki ,jak choćby : pochodzący z Australii biały kangur Walabia Bennetta.

Nasi milusińscy mogli skorzystać ze wszystkich atrakcji znajdujących się w Parku.

A atrakcji nie brakowało: trampolina, kolejka torowa PIRAT,zamek zjeżdżalnia, mosty linowe,  muzeum minerałów i oczywiście  wszyscy mogli zakupić pamiątki z  okresu DINOZAURÓW.

O wyznaczonej  godzinie na wszystkich czekał obiadek, po którym to: pełni wrażeń z pobytu na Safari i u Dinozaurów, wracaliśmy z integracyjnej wycieczki  do domu.

Z wyjazdu skorzystało  89- osób.

Artykuł

Instruktor

Elżbieta Piskorz

 

Fotorelacja w galerii

Monika Zielińska