Wielki Dzień Pszczół, który przypada 8 sierpnia powstał, aby przypominać społeczeństwu o roli, jaką pszczołowate pełnią w środowisku oraz o tym, że są zagrożone wyginięciem.

W Strachominie 12 sierpnia odbył się coroczny festyn rodzinny pod hasłem „Wielki Dzień Pszczół”, który miał na celu zmianę postaw społeczeństwa lokalnego, a także dzieci z terenu całej Gminy Będzino i promocję pozytywnych działań związanych z ochroną przyrody, w szczególności ochroną pszczół.

Wszystkie przybyłe tego dnia dzieci mogły wziąć udział w różnych konkursach, a dzięki sołtysowi i radzie sołeckiej nagrody były naprawdę bogate. Uczestnicy mogli wykazać się swoim talentem w konkursach plastycznym, poetyckim i sportowych, oraz wziąć udział w wyborach na Miss i Mistera Ula.

Dodatkową atrakcją były również dmuchane zamki i jazda na kucykach, a w przerwie pomiędzy konkursami, dzieci ze świetlic podlegających po GOK w Będzinie, mały zapewniony ciepły posiłek i napoje.

Nie zabrakło również loterii fantowej, w której nagrodą główną był rower ufundowany przez Sympatyków Polskiego Stronnictwa Ludowego w Będzinie

 

Laureaci konkursów:

Konkurs poetycki „Wiersz o pszczołach”

  1. Świetlica w Strachominie
  2. Świetlica w Dobrzycy
  3. Dom Ludowy w Tymieniu

 

Konkurs plastyczny „Projekt Ula”

  1. Zuzanna Zarzeczna z Tymienia
  2. Solomiia Nikivorow z Wierzchomina
  3. Nikola Grynia z Mścic

Wyróżnienia: Ignaś Śmiechowski ze Strachomina i Weronika Pietura z Dobrego

Miss Ula 2017 została Milena Ciach ze Strachomina, a Misterem Ula 2017 został Siergiej Nikivorow z Wierzchomina.

 

Serdeczne podziękowania kierujemy w stronę sponsorów oraz osób które zaangażowały się w pracę nad organizacją oraz sprawnym przebiegiem imprezy.

 

Instruktorzy Monika Zielińska i Marcelina Ciach