Dzieci kochają kino, a ono uczy i bawi. Za sprawą dużego ekranu przenosi nas w świat wyobraźni, która pobudza u dzieci twórcze myślenie i wspomaga kreatywność. Grupa około 100 dzieci z terenu gminy Będzino, 3 lipca wybrała się do Multikina w Koszalinie.

Młodsze dzieci wybrały bajkę animowaną „Sekretne życie zwierzaków domowych 2”, w której dominuje wszędobylski humor. Bajka pokazuje dzieciom jak dużym uczuciem pieski obdarzają człowieka, a w szczególności małe dzieci. Wygląda na to, że w powiedzeniu „pies to najlepszy przyjaciel człowieka” kryje się więcej prawdy, niż myślimy.

Należy pamiętać, że zwierzę nie jest zabawką – każde z nich ma uczucia i potrafi mocno się przywiązać. Z tego powodu, powinniśmy dbać o naszych pupili, licząc się z tym, że posiadanie zwierzaka jest również wielką odpowiedzialnością, o której część ludzi często zapomina, szczególnie w okresie wakacji. Bajka ta jest, więc nie tylko ciekawą historią, ale też dobrym przesłaniem mającym nauczyć dzieci obcowania z pupilami.

Młodzież wybrała film „Aladyn” w reżyserii Guy’a Ritchie’ego. Jest to już kolejna wersja bajki Disneya, która potrafi wciągnąć w przygody, bawić, a nawet wywołać momenty wzruszenia. Po seansach wszyscy mogli posilić się w lubianym przez dzieci McDonalds.

 

Instruktor Monika Zielińska