Dnia 2 lipca w Domu Ludowym w Tymieniu z okazji „Uroczystego Otwarcia Wakacji 2014” spotkały się dzieci ze świetlic i domów kultury z terenu gminy Będzino.

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

 

Zabawę poprzedziło spotkanie z emerytowanym funkcjonariuszem Wydziału Ruchu Drogowego w Koszalinie panem Romanem Osmanem, który w ramach programu „Bezpieczne Wakacje”, do którego przystąpiły świetlice oraz domy kultury z terenu naszej gminy przeprowadził prelekcję na temat zagrożeń, z jakimi dzieci mogą się spotkać w czasie letniego wypoczynku. Pan Osman przypomniał zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, bezpieczeństwa podczas zabaw na świeżym powietrzu w tym także nad wodą, bezpieczeństwa w podróży, zasad bezpiecznego korzystania z Internetu. Na koniec każdy uczestnik otrzymał upominek.

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

Po tak ważnej lekcji dzieci przystąpiły do zabawy witającej wakacje, na uczestników czekał słodki poczęstunek a także konkursy, które przygotowali i przeprowadzili panowie Stefan Wawrzeńczyk i Adam Zabrocki instruktorzy GOK-u.

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

Dziękujemy osobom zaangażowanym w organizację zabawy dla dzieci oraz panu Romanowi Osmanowi za poświęcony dzieciom czas i przekazanie tak cennych informacji.

 

Elżbieta Piskorz – instruktor w Domu Ludowym w Tymieniu.