Dnia 17 sierpnia wychowankowie ze wszystkich świetlic podlegających pod  GOK Będzino uczestniczyli w wyprawie do” WIOSKI HOBBITÓW”

Wioskę Hobbitów w Sierakowie Sławieńskim tworzą dwa wzajemnie uzupełniające elementy- ludzie oraz infrastruktura. Ludzie to głównie członkowie Stowarzyszenia Hobbitów. Na co dzień żyją swoim życiem, ale od czasu do czasu zamieniają się w hobbitów, elfy czy krasnoludki. We wsi i wokół niej rozrzucone  są zabudowania i miejsca zaadoptowane na użytek Wioski Hobbita, m.in.Domek Hobbita nad stawem, Kuźnia Krasnoludków, Smocza Jama, Las Elfów. Można tam spotkać przechadzającego się Gandalfa, Entiana, Golluma. Uważać trzeba  na  Orków i na Trolle.

Przygoda w Wiosce Hobbitów naszych milusińskich zaczęła  się na centralnym placu. Uczestnicy otrzymali mapy i zadania po czym ruszyli w  trasę pełną przygód, wokół wsi.

Po drodze napotykają postacie wprost z prozy Tolkiena, wykonują zadania pokonują przeszkody,uciekają lub gonią, przenoszą informacje, zdobywają artefakty….po czym powracają na plac ,by w cieniu gospody odpocząć po trudach przebytej trasy.

Na wszystkich uczestników przygody, czekał pyszny hobbicki obiadek. Następnie w ramach relaksu  dzieci miały możliwość skorzystania z iście hobbickich gier i zabaw ( m.in.Domek Hobbita ,Wieża Elfów).

Po kilku godzinnej wspaniałej zabawie ,szczęśliwi i zadowoleni wracaliśmy z wyprawy z Certyfikatem Hobbity oraz Szczęśliwym Pierścieniem wykutym w Kuźni Krasnoludków.

 

Organizator wyprawy/ Instr. Monika Zielińska

Artykuł z wyprawy/ Instr. Elżbieta Piskorz

FOTO-RELACJA Z WYPRAWY BĘDZIE ZAMIESZCZONA W GALERII

DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM INSTRUKTOROM ZA WSPANIAŁĄ INTEGRACYJNĄ WYPRAWĘ.