Do Świąt Bożego Narodzenia jeszcze 6 tygodni, ale my już rozpoczęliśmy przygotowania. Ten rok jest dla nas trudny i ze względu na obowiązujące obostrzenia nie możemy przeprowadzić tradycyjnych warsztatów. Jednak instruktorzy są pełni zapału i już pracują nad tegorocznymi ozdobami świątecznymi.

Powstały już wianki wiklinowe na drzwi. To prosty sposób na ozdobienie wejścia do naszego domu i już od progu widać zbliżający się świąteczny czas. Wykonanie takiego wianka jest bardzo proste i nie wymaga jego samodzielnego zaplatania. Wystarczy zakupić gotowe wianki i za pomocą kleju na gorąco przyozdobić je według własnego pomysłu. Poniżej przedstawiamy te wykonane przez nas.

 

Własnoręcznie wykonane ozdoby świąteczne są najcenniejsze. Możemy je wykonać wspólnie w gronie rodziny. Tak właśnie powstały pozłacane szyszki, które zostaną wykorzystane do stroików i innych dekoracji świątecznych. Zadanie jest proste wystarczy wybrać się na rodzinny spacer i nazbierać różnych szyszek, po ich przesuszeniu należy pomalować je białą farbą i dobrze obsypać brokatem. Po wyschnięciu mamy gotowy element do naszych stroików.

Zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami wszystkie instytucje kultury pozostają zamknięte. My mamy propozycję. Dla osób zainteresowanych możemy przeprowadzić zajęcia zdalne z robienia świątecznych stroików. Osoby zainteresowane warsztatami online prosimy o kontakt telefoniczny 784 086 368 lub instruktorami . Jednocześnie pragniemy poinformować, że jeżeli instytucje kultury zostaną ponownie otwarte po 29 listopada wrócą zajęcia stacjonarne dla dzieci i młodzieży w naszych placówkach.

Dużo zdrowia życzą instruktorzy:

Dominika Filipczak

Marcelina Ciach