W środę 18 grudnia w sali widowiskowej WDK w Dobrzycy odbyło się spotkanie Wigilijne. Jak co roku przy wspólnym stole zasiedli mieszkańcy sąsiadujących z Dobrzycą sołectw.

Wśród zaproszonych gości pojawił się zastępca wójta gminy Będzino, pan Dariusz Markowski, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Będzinie, pan Jerzy Łuczak, przewodnicząca Rady Gminy Będzino , pani Barbara Grudzień oraz skarbnik gminy, pani Patrycja Woltmann. Nie mogło zabraknąć również księdza proboszcza Jarosława Rynowieckiego.


Przybyłych na uroczystą kolację przywitał zastępca wójta oraz dyrektor GOK-u. Następnie wystąpiły dzieci ze Szkoły Podstawowej w Dobrzycy, prezentując jasełka ,,Dzisiaj w Betlejem”, które przygotował pan Zbigniew Rewaj. Mali aktorzy otrzymali paczki za udany występ. Podarunki zostały wręczone przez sołtysa Dobrzycy, pana Michała Szczura.


Następnie głos zabrał ksiądz proboszcz, który odmówił modlitwę wspólnie ze zgromadzonymi gośćmi i złożył życzenia świąteczne. Nastąpiło uroczyste przełamanie opłatkiem i wspólne życzenia.


W między czasie występowały zespoły ludowe z naszej gminy. Były to Kwiaty Polskie, Zalesie oraz Swaty.
Wszystkie pyszne, wigilijne potrawy przygotowane były przez Koło Gospodyń Wiejskich z Dobrzycy. Panie przyrządziły m.in.: pierogi z kapustą i grzybami, zupa grzybowa, barszcz czerwony z uszkami, ryby oraz wiele innych pyszności. Słodkie wypieki zapewnili rodzice dzieci ze szkoły w Dobrzycy.
O wystrój sali i przygotowanie stołów zadbali pracownicy Domu Kultury. Serdecznie dziękujemy wszystkim przybyłym za obecność.

 

Życzymy Zdrowych i pogodnych Świąt Bożego Narodzenia i zapraszamy ponownie w przyszłym roku.

 

Instruktor Marcelina Ciach