Dnia 4 lipca 2017 r. w Domu Ludowym w Tymieniu odbyło się spotkanie pod hasłem:

„BEZPIECZNE WAKACJE” dla wszystkich świetlic podlegających pod GOK  Będzino. Prelekcję poprowadził nadkomisarz ds. Patologii Wydziału Prewencji  KMP  w Koszalinie Robert  Faryniarz.

W trakcie spotkania nasi wychowankowie poznali zasady bezpiecznego zachowywania się podczas wakacji. Prowadzący ostrzegł przed zagrożeniami, jakie mogą spotkać naszych milusińskich. Funkcjonariusz policji przypomniał dzieciom jak bezpiecznie poruszać się po drodze. Omówił także jak zachować się w nieznanym, obcym otoczeniu.

W czasie prelekcji dzieci dowiedziały o zasadach bezpieczeństwa podczas korzystania z internetu, zabawy w domu i na podwórku. Funkcjonariusz przestrzegł również przed korzystaniem z niestrzeżonych kąpielisk, organizowaniem zabaw w niebezpiecznych miejscach. Poinformował o sposobach wzywania pomocy w przypadku nagłych zdarzeń.

Mieliśmy przyjemność również gościć Drużynę OSP z Dobrzycy. Prelekcję na temat bezpieczeństwa wygłosił Druh Maciej Szczur. Miała ona na celu uświadomienie dzieciom jak ważne jest przestrzeganie zasad bezpieczeństwa w sytuacji zagrożenia. Przypomniał numery alarmowe i poinformował, do kogo można zwrócić się o pomoc.

Po prelekcji wszyscy wychowankowie mogli obejrzeć z bliska zarówno radiowóz jak i samochód strażacki. Funkcjonariusz policji przekazał wszystkim drobne gadżety.

OSP poprowadziła dla starszych wychowanków zawody strażackie. Uczestników obdarowano drobnymi upominkami. Dla młodszych dzieci konkursy z nagrodami poprowadził instruktor Adam Zabrocki.

Dla wszystkich uczestników przygotowana została przekąska z GRILLA, słodki poczęstunek oraz napoje.

W ciągu całej imprezy wszystkim czas umilała muzyka na żywo w wykonaniu wychowanków DL w Tymieniu: Łukasza Piotrowicza i Klaudii Zabłuda.

Zdjęcia w galerii.

Dziękujemy wszystkim Instruktorom  świetlic za integracyjne spotkanie, Rodzicom, którzy zaangażowali się w pomoc przy organizacji, Paniom z Koła Ludowego Tymienianki za przygotowanie GRILLA.

 

ŻYCZYMY WESOŁYCH WAKACJI 🙂

 

ZAPRASZAMY ZA ROK !!!!!!!!!!!!!

 

Instruktorzy: Elżbieta Piskorz / Adam Zabrocki