Dnia 25 czerwca 2019r. w Domu Ludowym w Tymieniu, odbyło się spotkanie pod hasłem: „BEZPIECZNE WAKACJE” dla wszystkich świetlic podlegających pod GOK  Będzino.

Zgodnie z planem, została przeprowadzona prelekcja o tej tematyce, którą poprowadziła, oficer policji z KPP w Koszalinie. W trakcie pogadanki wychowankowie, poznali zasady bezpiecznego zachowania ,w rożnych sytuacjach. Funkcjonariuszka poinformowała dzieci, jak bezpiecznie poruszać się na drodze. Omówiła jak zachować się w nieznanym otoczeniu,oraz zasadach bezpieczeństwa, podczas korzystania z internetu. Zabawy w domu i na podwórku, przestrzegała również przed korzystaniem z niestrzeżonych kąpielisk. Poinformowała o sposobie wzywania pomocy, w przypadku nagłych zagrożeń ,oraz o nr. alarmowych.  W trakcie prelekcji, dzieci otrzymały od  funkcjonariuszki, drobne upominki. Pogadanka przygotowana była: w sposób humorystyczny, co powodowało skupienie i zainteresowanie dzieci.

Po prelekcji przyszedł czas na wspaniałą zabawę którą poprowadził zespół: „KLAUNI  KULKI” z Koszalina.

Poprzez klaunowe  gagi, oraz interaktywną zabawę, deszcze baniek mydlanych, balonikowe zwierzątka, można było : zobaczyć radość  i uśmiech naszych milusińskich.

Nasyceni wspaniałą zabawą, w przerwie: dzieci posiliły się kiełbaskami z grilla, oraz czekał na nich słodki deserek, oraz napoje chłodzące.

Ponieważ dzień był bardzo upalny.mieliśmy przyjemność również gościć : Drużynę OSP z Dobrzycy. Strażacy, dla ochłody, stworzyli wspaniałą fontannę , na boisku sportowym, przy D L w Tymieniu.

Zadowoleni, pełni wrażeń  z pobytu w naszej placówce, nasi milusińscy, na pewno!!! będą miło spędzać wakacyjny czas, w swoich świetlicach.

Występ dla dzieci, zespołu „Klauni i Kulki” sponsorował Wójt Gminy Będzino Mariusz Jaroniewski.  Organizatorem imprezy był: Dyrektor GOK Będzino Jerzy Łuczak.

Dziękujemy wszystkim instruktorom ,za wspaniałą zabawę integracyjną.

ŻYCZYMY WSZYSTKIM  WESOŁYCH WAKACJI!!!!!!!!!

ZAPRASZAMY ZA ROK 🙂

Instruktorzy:

Elżbieta Piskorz

Adam Zabrocki