Dnia 28 czerwca 2014r. przy Domu Ludowym w Tymieniu odbył się festyn integracyjny pod hasłem „Rozpoczęcie lata”, którego głównym sponsorem była Środkowopomorska Grupa Działania.

Festyn rozpoczął się o godzinie 15 konkursami sportowymi, które poprowadzili Pani Elżbieta Piskorz i Pan Adam Zabrocki przy pomocą młodzieży z Tymienia. Przez cały ten okres dzieci miały również wolny wstęp na dmuchaną zjeżdżalnię „KSIĘŻNICZKA” oraz zamek – trampolinę „PIRAT”. Dodatkową atrakcją była jazda „CIUCHCIĄ”, która cieszyła się dużą popularnością zarówno wśród młodszych jak i starszych mieszkańców.

Przy wejściu do budynku Domu Ludowego na głodne lub spragnione dzieci czekał słodki poczęstunek w postaci pączka, napoju i lodów. Od godziny 18 dla dzieci

zaczęła grać orkiestra.

W trakcie trwania festynu czas umilał nam swoim śpiewem i skeczami Zespół Śpiewaczy „BAŁTYK-SZTORM z Koszalina”, oraz solistki z Domu Ludowego w Tymieniu: Klaudia Zabłuda, Martyna Król, Patrycja Stachurska.
Atrakcją dla dorosłych był niewątpliwie pchli targ, który poprowadziła w imieniu współorganizatorów festynu Radna Powiatowa Pani Elżbieta Góral. Główną nagrodą był rower ufundowany przez Gminny Zarząd PSL w Będzinie. Ponadto nagrody ufundowali Wójt Gminy Będzino, Przewodniczący Rady Gminy Będzino, GS „Samopomoc Chłopska” w Będzinie, Hortulus z Dobrzycy, Radni z Tymienia, Wojciech Małyszewicz z Tymienia i inni anonimowi darczyńcy.

Od godziny 20 zaczęła się zabawa dla dorosłych przy orkiestrze, mimo niekorzystnej aury dobre humory pozwoliły bawić się wszystkim, zarówno mieszkańcom Tymienia jak i okolicznych miejscowości do późnych godzin nocnych.

Współorganizatorem imprezy była Spółdzielnia Mieszkaniowa „PRZYMORZE” w Tymieniu, Sołtys i Rada Sołecka, Koło Gospodyń oraz Dom Ludowy w Tymieniu. Pomocą przy organizacji festynu służyli również Radni z miejscowości. Do radości dzieci z licznych atrakcji przyczynili się m.in. Środkowopomorska Grupa Działania, Farma Wiatrowa EEZ Sp. z o.o. Warszawa, Piekarnia Paczkowscy z Dobrzycy. Przez cały czas trwania festynu działały stoiska z napojami i jedzeniem, którego przygotowaniem zajęły się panie z Koła Ludowego w Tymieniu – należy się wielkie podziękowanie za pomoc nie tylko w przygotowaniu jedzenia ale też przy organizacji całej imprezy. Organizatorzy festynu dziękują wszystkim, którzy przyczynili się do tej wspaniałej zabawy, zarówno licznym darczyńcom i tym oficjalnym i tym anonimowym. Podziękowania należą się również mieszkańcom Tymienia za pomoc przy przygotowaniu terenu a następnie przy jego sprzątaniu.