W dniu 07 maja 2016 r.w sali widowiskowej Wiejskiego Domu Kultury w Dobrzycy pod patronatem  Wójta Gminy Będzino pana Henryka Brody i Starosty Koszalińskiego pana Mariana Hermanowicza odbył się VII Powiatowy Przegląd Solistów, Kapel i Zespołów Ludowych. Imprezę otworzyli, życząc przyjemnego spędzenia czasu i owocnej rywalizacji Wójt Gminy Będzino Henryk Broda  i Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Będzinie Jerzy Łuczak.

DSC_0012

W rywalizacji w poszczególnych kategoriach uczestniczyło 12 solistów, 2 kapele ludowe, 24 zespoły śpiewacze i 2 zespoły pieśni i tańca. Jej efektem była ocena jurorów         p. Jana Pietrzykowskiego i przewodniczącego komisji p. Winfreda Wojtana .  Były to trudne obrady, gdyż duża ilość wykonawców a także wysoki poziom prezentacji stworzył problemy w wytypowaniu najlepszych uczestników przeglądu.DSC_0153

 

W kategorii soliści:

I miejsce  – Piotr Kłobuch       –   Węgorzewo

II miejsce  –  Kazimierz Kret – Tymień

III miejsce  –  Jan Zalewski    –   Wyszebórz

DSC_0230

W kategorii kapele ludowe :

I miejsce – Kapela Ludowa „Swaty” z Będzina,

 

W kategorii zespoły śpiewacze :

I miejsce – Zespół Śpiewaczy „Ballada” z Mścic

II miejsce – Zespół Śpiewaczy „Kwiaty polskie” z Tymienia

III miejsce – Zespół Śpiewaczy „ Lechici” z Koszalina

DSC_0251

W kategorii zespoły pieśni i tańca  komisja przyznała dwa  pierwsze miejsca dla :

–  Zespołu Pieśni i Tańca „Ziemia Bobolicka”    z Bobolic.

–  Zespołu Pieśni i Tańca „KALINA” z Dobrzycy

DSC_0236

Nagrodę Grand Prix przeglądu ufundowaną przez Wójta Gminy Będzino i Starostę Koszalińskiego otrzymał zespół „JAGODY” z Niedalina.

DSC_0258

            Wójt Gminy Będzino p. Henryk Broda, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Będzinie Jerzy Łuczak i członkowie komisji konkursowej p. Winfred Wojtan p. Janusz Pietrzykowski  wręczyli zwycięzcom poszczególnych kategorii statuetki ufundowane przez Powiat Koszaliński oraz nagrody przekazane przez pp. Lucynę i Kazimierza Parol prowadzących firmę w Mścicach.

Wszyscy wykonawcy otrzymali dyplomy i upominki w postaci  roślin ozdobnych ufundowanych przez sponsora imprezy państwa  Iwonę i Piotra Bigońskich „OGRODY HORTULUS” oraz drobne upominki ufundowane przez Gminny Ośrodek Kultury  w Będzinie.  W trakcie trwania przeglądu tradycyjnie już wykonawcy i zespoły miały możliwość darmowego zwiedzania ogrodów   HORTULUS , zrobienia sobie zdjęć w przepięknej scenerii rośli ozdobnych czy też zaprezentowania swoich umiejętności artystycznych. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się   w przygotowanie i przebieg przeglądu w tym przede wszystkim paniom z Koła Gospodyń Wiejskich w Dobrzycy za przygotowanie bardzo smacznych ciast i posiłków.

Zapraszamy wszystkich chętnych do Dobrzycy w przyszłym roku.

DSC_0005