10 lipca dzieci z naszej gminy mogły obejrzeć przedstawienie teatralne pt.: ,, Pipi Skarpetka”, wystawiane przez Studio Teatralne Krak-Art z Krakowa. Spektakl odbył się w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Będzinie.

Każdy z nas zna „Pipi Pończoszankę” Astrid Lindgren, która z pewnością była inspiracją do stworzenia postaci Pipi Skarpetki. Przedstawiona historia mówiła o małej dziewczynce imieniem Pipi, która chciała robić wszystko sama bez pomocy dorosłych.

Drwiła ze szkoły i nauki, nie zwracała uwagi na swoje bezpieczeństwo. Za nic miała uwagi swojego nauczyciela i nie wstydził się tego, że nie potrafi liczyć do 10. Inscenizacja była bardzo pouczająca. Aktorzy, w zabawny sposób, pokazali jak ważne jest chociażby zamykanie drzwi na klucz gdy jest się samemu w domu.

 

Widzowie mogli na własnej skórze przekonać się jak to jest być okradzionym przez złodzieja i co trzeba w takiej sytuacji zrobić. Poza główną bohaterką na scenie pojawili się : nauczyciel, policjant, złodziej, a także przyjaciel Pipi koń.

Dzieci zachęcane przez artystów mogły brać czynny udział w teatrzyku co było dodatkową atrakcją. Jak wszystkie inne bajki i ta zakończyła się pozytywnie. Pipi znalazła rodzinę, która pragnęła się nią zaopiekować by już nigdy nie musiała być sama. Dziewczynka obiecała, że będzie się uczyć. Widzowie nagrodzili aktorów gromkimi brawami i szczerymi uśmiechami zadowolenia.

Instruktor Marcelina Ciach