21.06.2019 w Ogrodach Tematycznych Hortulus w Dobrzycy odbyła się „Noc Kupały”. Prelegentem zarysu  historycznego, dla wszystkich przybyłych gości, był instruktor Stefan. Tego dnia, można było  spotkać na terenie ogrodów, bajkowe postacie,co było podstawowym punktem wejścia nieodpłatnego dla zwiedzających. Również wszyscy instruktorzy ze świetlic podlegających pod GOK  Będzino  wspólnie z wychowankami  przygotowali na tę okazję stosowne stroje. Odbył się  konkurs tworzenia  wianków, w którym to Instruktorki : Lucyna i Agnieszka wykazały swoje zdolności artystyczne w tej dziedzinie.

Jury: wyłoniło zwycięzców, stworzonych z kwiatów ziół , liści oraz krzewów ozdobnych wieńcy.

I MIEJSCE – WDK W DOBRZYCY

II MIEJSCE – DOM LUDOWY W MŚĆICACH

III MIEJSCE -DOM LUDOWY W TYMIENIU

Nagrody  sponsorował:

Wójta Gminy Będzino Mariusz Jaroniewski.

Instruktor Monika, wcieliła się w rolę wróżki, która na buźkach dzieci, czarowała farbami postacie z bajek.

Instruktorki Ela, Marcelina i Natalia  poprowadziły  kącik animacji dla dzieci.

Pod hasłem: „W POSZUKIWANIU KWIATU PAPROCI” odbyły się warsztaty malarskie, oraz malarstwo „CZARODZIEJSKA KULA”  w których zwycięzcy: zostali obdarowani przez organizatorów upominkami.  Na zakończenie, wszyscy uczestnicy widowiska, przeszli korowodem nad staw ,znajdujący się na terenie ogrodów. Zgodnie z tradycją Nocy Świętojańskiej,stworzone  wieńce, zostały puszczone na wodę.

Na brzuszki, łakomczuszki,po wspaniałej zabawie ,czekała przygotowana, przez  Wójta Gminy Będzino Mariusza Jaroniewskiego, grochówka. Dla wszystkich uczestników , w menu, znalazły się: pieczone kiełbaski, kasza, podpłomyki, napoje z kwiatów,oraz lody.

Imprezę z pewnością można uznać za udaną.

Dziękujemy wszystkim biorącym udział w wydarzeniu, oraz wkład pracy włożony w przygotowanie.

Do zobaczenia za rok!!!!!!