SAM_1502

9 lipca wybraliśmy się liczną grupą do Parku Dinozaurów w Łebie. Spacerując ścieżkami edukacyjnymi, prowadzącymi przez mosty, kładki, trzęsawiska i trzciny poznaliśmy dziesiątki dinozaurów i innych stworzeń, ale oprócz oczywistego oglądania replik zwierząt, które w przeszłości zamieszkiwały naszą planetę, czekało na nas wiele innych atrakcji. Na miejscu odbyły się warsztaty lepienia w glinie, każde dziecko wykonało swoją oryginalną pracę, która przyniosła im wiele satysfakcji. Żeby trochę się rozruszać dzieci rozegrały miniturnieje gry w minigolfa- prawdziwa frajda, a dla większości uczestników naszego wyjazdu to coś zupełnie  nowego i pozytywnego.

SAM_1570 SAM_1521

Każdy z nas oglądał chociaż raz „Flinstonów”, dzięki wycieczce do Łeby mieliśmy możliwość podróżowania samochodami, którymi jeździli bohaterowie wspomnianej bajki. Na terenie Parku znajduje się ZOO, w którym mieliśmy możliwość spotkać takie zwierzęta jak: krówki zebu, antylopy, kangury, muflony, daniele, kózki, króliki koniki i osiołki.

SAM_1517 SAM_1580

Wielką atrakcją okazały się „Pirackie potyczki z Jackiem Sparrowem”, w trakcie których łowiliśmy rybki, toczyliśmy beczki, a na naszych rączkach pojawiły się prawdziwe pirackie tatuaże. Odwiedziliśmy także ogromny plac zabaw, na którym dzieci mogły poczuć się jak archeolodzy, wykopując szkielet dinozaura. Z uśmiechem na buzi wspinaliśmy się na ścianki, chętnie zdobywaliśmy lin aria i skakaliśmy na trampolinie.

SAM_1544 SAM_1594

Należy wspomnieć, że był to wyjazd darmowy. Na bilety wstępu i wyżywienie organizator wyjazdu, czyli Gminny Ośrodek Kultury otrzymał dofinansowanie od komisji przeciwdziałania alkoholizmowi.

SAM_1579

Sponsorom serdecznie dziękujemy, a dzieci zapraszamy do dalszego uczestnictwa w naszych zajęciach.

(Więcej zdjęć z wyjazdu do Łeby w zakładce „GALERIA”)

Instruktor Sabina Snoch.

 

 

 

 

.