Dzieci z wielkim zniecierpliwieniem czekały na koniec zajęć w szkole. Pierwszą już wakacyjną  wspólna zabawą dla wszystkich świetlic była: Noc Świętojańska i wspólne obrzędy puszczania  wianków na wodę w Strzepowie. Noc Świętojańska obchodzona w nocy z 23 na 24 czerwca w wigilię świętego Jana Chrzciciela będąc próbą zasymilowania przez chrześcijaństwo pogańskich obrzędów związanych z letnim przesileniem słońca. W Polsce Kościół katolicki nie mogąc wykorzenić z obyczajowości ludowej corocznych obchodów pogańskiej sobótki ( nocy Kupały)podjął próbę zasymilowania święta z obrzędowością chrześcijańską.

Wychowankowie wijąc wianek ,mieli  możliwość wysłuchania opowieści związanej z tym obrzędem.

A tak o to prezentował się nasz wianek: trawa, świeże kwiaty, bluszcze, świeca.

Każdy dzień wakacyjnych zajęć staramy się zorganizować tak, aby nasi wychowankowie mogli  wynieść coś co zostanie zapamiętane. Według planu odbyły się zajęcia malarskie pt: Bezpieczna Zabawa Podczas WakacjiPogadanka na temat uzależnień, połączona z dyskusją, dała wszystkim uczestniczącym poznać nową wiedzę na ten temat. Gry planszowe, tenis stołowy,piłka nożna również są ciekawą formą spędzania wolnego czasu.

Wycieczka piesza do EEZ Sp.zoo Stacja Elektroenergetyczna w Tymieniu. Dzieci mogły zobaczyć urządzenia, do których z wiatraków przesyłany jest prąd. Oczywiście z daleka i  za ogrodzeniem,ponieważ bezpieczeństwo musiało być zachowane.

28 czerwca  17- osobowa grupa wraz z instruktorem, uczestniczyła we wspólnym wyjeździe  wszystkich świetlic do kina w Koszalinie.

BYŁO SUPERANCKO 🙂

Serdecznie dziękujemy: Instruktor Monice Zielińskiej za zorganizowanie wyjazdu.

Wszystkim świetlicą za integracyjne spotkanie.

 

Instruktorzy : Elżbieta Piskorz /Adam Zabrocki