15 lutego w sali widowiskowej Domu Kultury w Będzinie odbył się I Turniej Gier Planszowych. Jest to autorski konkurs Gminnego Ośrodka Kultury w Będzinie, który zgodnie z założeniem będzie rozgrywany w każde kolejne ferie zimowe. Turniej ma celu promowanie wśród dzieci spędzania czasu wolnego przy grach planszowych i odciągnięcie ich uwagi od gier komputerowych. W tym roku dzieci zmierzyły się między sobą w trzech grach: Chińczyk, Domino, Skojarzenia. Do każdej gry przystępowało dwóch uczestników reprezentujących swoje świetlice. Gracze Turnieju zostali wcześniej wytypowani w swoich świetlicach, przez przeprowadzenie mini turniejów. Wyłonione zostały trzy pierwsze miejsca:

– Chińczyk- Dom Kultury w Będzinie,

– Domino- Wiejski Dom Ludowy w Dobrzycy,

– Skojarzenia- Dom Ludowy w Mścicach.

Zwycięzcy turnieju otrzymali dyplomy i nagrody w postaci gier planszowych. Pozostałe świetlice otrzymały dyplomy za wzięcie udziału.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom biorącym udział w Turnieju i już teraz zapraszamy na II Turniej Gier Planszowych za rok.

Po rozgrywkach na scenie Domu Kultury w Będzinie wystąpił teatrzyk z Krakowa ze spektaklem „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”.