Dnia 18.01.2018 r. w sali sportowej Zespołu Szkół im. Ludzi Morza w Mścicach rozegrany został Gminny Turniej Piłki Halowej młodzieży do lat szesnastu.

Zgłoszone zespoły podzielono według lat ich uczestników – wystąpiły 4 drużyny szkół podstawowych /grupa młodsza / i 3 drużyny szkół podstawowych i gimnazjalnych/ grupa starsza/. W grupie młodszej o Puchar Wójta walczyli zawodnicy z miejscowości: Strachomino, Tymień i dwie drużyny „Bajgiel” Będzino skupiające dzieci z różnych miejscowości naszej gminy.

Natomiast w grupie starszej udział wzięli zawodnicy z Dobrzyca , Mścic i Tymienia. Po ekscytujących i zaciętych meczach zwycięzcami, a co za tym idzie właścicielami Pucharu Wójta wśród szkół podstawowych okazali się młodzi gracze z „Bajgiel” Będzino przed Strachominem.

W grupie starszej najlepsi okazali się piłkarze z Tymienia przed Mścicami i to oni otrzymali z rąk Z-cy Wójta Henryka Lubockiego puchar.

Każda z uczestniczących drużyn za chęć i sportową rywalizację otrzymała piłki do gry w „nogę”. Wszyscy uczestnicy turnieju oraz kibice zostali poczęstowani ciepłymi kiełbaskami i napojami chłodzącymi.