100_1318

W dniu 26 maja 2015r. w Sali widowiskowej Domu Kultury  w Dobrzycy odbyła się gminna uroczystość z okazji Dnia Matki wspólnie zorganizowana przez Szkołę Podstawową,  Koło Gospodyń Wiejskich, Bibliotekę oraz Wiejski Dom Kultury w Dobrzycy.  Imprezę otworzył Wójt Gminy p. Henryk Broda składając najserdeczniejsze życzenia zdrowia, spokoju i wszelkiej pomyślności oraz podziękowanie za trud włożony przez matki w wychowanie młodego pokolenia.

Imprezę uświetniły występy dzieci  ze Szkoły Podstawowej w Dobrzycy z okolicznościowymi wierszami i piosenkami oraz występ zespołu pieśni i tańca „Kalina z WDK Dobrzyca. Wprowadziło to wszystkich obecnych w nastrój pełen radości – bo to święto ma na celu pokazanie, jak ważną rolę w życiu każdego człowieka pełni matka. Przybyłe na imprezę mamy i tatusiowie poczęstowani zostali swojskimi wypiekami, kawą i herbatą przygotowaną przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Dobrzycy .

Po występach wszystkie mamy i ojcowie otrzymali laurki wykonane przez dzieci ze Szkoły Podstawowej z Dobrzycy oraz pięknie wykonane własnoręcznie goździki od dzieci i młodzieży z Domu Kultury w Dobrzycy. Kwiaty zostały wręczone przez  zespół pieśni i tańca „Kalina”.

Dziękujemy tym osobom, które przyczyniły się do zorganizowania i sprawnego przebiegu imprezy, a w szczególności: dyrekcji i nauczycielom ze Szkoły Podstawowej w Dobrzycy za przygotowanie programu artystycznego, mamom i instruktorom ze świetlic za wypieki oraz paniom z KGW Dobrzyca za pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu całej imprezy.

 

100_1317 100_1320 100_1322 100_1326 100_1329 100_1330 100_1331