Dnia 31.05.2014r. na boisku sportowym w Dobrzycy w ramach projektu „Aktywnie, ciekawie i pożytecznie – cykl imprez na terenie Gminy Będzino” odbył się festyn sportowo – rekreacyjny zorganizowany przy współpracy Koła Gospodyń Wiejskich w Dobrzycy ,  jednostki OSP w Dobrzycy , Rady Sołeckiej w Dobrzycy, Biblioteki w Dobrzycy , Gminnego Ośrodka  Kultury w Będzinie oraz Gminy Będzino.

Festyn poświęcony obchodom Dnia Dziecka rozpoczął się od odczytania życzeń skierowanych do dzieci, od Przewodniczącego Rady Gminy w Będzinie pana Andrzeja Nożykowskiego i Wójta Gminy Będzino pana Henryka Brody. Następnie pan Dyrektor Jerzy Łuczak zaprezentował dzieciom Puchar Przechodni Dyrektora GOK w Będzinie, o który rywalizowało osiem świetlic z terenu Gminy Będzino. Każda świetlica brała udział w rozgrywkach, które przygotowali i przeprowadzili pan Stefan Wawrzeńczyk i pan Adam Zabrocki instruktorzy GOK. Konkurencje były różne, dopasowane do wieku i różnorodnych zdolności uczestników min. strzelanie do bramek, żonglerka piłką siatkową i nożną, rzuty do kosza, skakanie ze skakanką (tu padły rekordy), zresztą tak jak w zabawie z hula-hop (dziewczyny górą !). Po zaciętej rywalizacji,  zwyciężyła drużyna ze świetlicy w  Mścicach. Pan Dyrektor wręczył puchar dzieciom oraz pani instruktor Paulinie Augustyniak, którzy obiecali, że za rok będą się starały aby puchar pozostał u nich. Pozostałe świetlice  otrzymały  nagrody rzeczowe, które umilą pobyt na świetlicach. Dzieci  obecne na festynie otrzymały posiłek i napoje oraz lody ufundowane przez Radę Sołecką w Dobrzycy. W trakcie festynu dzieci mogły skorzystać z darmowej przejażdżki ciuchcią, oraz zabaw na dmuchanych pałacach. Dzięki pani Magdalenie Palińskiej, która realizowała się jako wizażystka na festynie pojawiły się księżniczki, koty, klauny na twarzach oraz ciekawe tatuaże na rękach zadowolonych dzieci.

W trakcie festynu  odbywała się również loteria – Pchli Targ, w której to, każdy los wygrywał, oraz działały stoiska z pysznym jedzeniem i  napojami. O godzinie 20.00  przeprowadzono losowanie nagrody głównej jaką był rower ufundowany przez  Zarząd Gminny PSL w Będzinie. Pozostałymi sponsorami nagród w loterii byli między innymi  państwo Paczkowscy i Lizutowie. Po losowaniu rozpoczęła się zabawa taneczna .  W imprezie wzięło udział kilkaset osób z różnych miejscowości naszej Gminy, a także osoby przyjezdne.

Zdjęcia znajdują się w naszej galerii.

Życzymy wszystkim dzieciom samych pogodnych i radosnych dni, szybkiego zakończenia roku szkolnego i wspaniałych długich wakacji.

 indeks