12 stycznia po raz 28 zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W tym roku hasłem przewodnim było: Wiatr w żagle.

WOŚP to wspaniała inicjatywa, którą zapoczątkował w 1993 roku Jurek Owsiak. Co roku od 28 lat zbierane są pieniądze na całym świecie by wspierać ochronę zdrowia, ratowanie życia oraz by promować profilaktykę zdrowotną.

Nasz Dom Kultury po raz kolejny miał przyjemność organizować to bardzo potrzebne dla nas wszystkich  wydarzenie. W organizację zaangażowana była Szkoła Podstawowa z Dobrzycy, Koło Gospodyń Wiejskich z Dobrzycy, pani Barbara Palińska z Biblioteki Publicznej w Dobrzycy oraz pani Agnieszka Szeląg z  Dobrzycówki- Dobry Dom.

Na przybyłych gości czekało wiele atrakcji. Wśród nich: pokaz karate Kyokushin Kanku z Tymienia, występ kapeli Swaty, występ artystyczny zespołu Gracja z Uniwersytetu Trzeciego Wieku. W trakcie  całej imprezy odbywały się licytacje fantów, które przekazali sponsorzy. Można było zakupić ciasto, grochówkę, frytki i watę cukrową. Dobrzycówka w swoim zakątku inspiracji prowadziła warsztaty artystyczne.

W ciągu całej imprezy udało się zebrać 7250 zł !!! Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tego wydarzenia. Przede wszystkim wolontariuszom, sponsorom i każdemu kto wrzucił do puszki choćby jeden grosz. Dobro powraca. Siemaaaa!

Instruktor Marcelina Ciach