Gdy za oknem robi się coraz cieplej i czuć nadchodzące lato, rozpoczyna się sezon na Festyny. Tak też było u nas w Będzinie. Festyn odbył się w sobotę 15 czerwca. Dzięki współpracy Sołectw Będzina, Będzinka, Kiszkowa i Łękna, mieszkańcy mogli wspólnie spędzić to sobotnie popołudnie.

Festyn rozpoczął Pan Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Jerzy Łuczak. Następnie do gry wkroczyli przedszkolaki z Będzina i inni najmłodsi mieszkańcy Gminy, którzy swoimi występami rozbawili publiczność. Recytowane wiersze, śpiewane piosenki sprawiły wszystkim wiele radości. Po przedstawieniach na dzieci czekało wiele atrakcji i konkursów prowadzonych przez klaunów. Malowanie twarzy, tworzenie obrazów za pomocą szklanej kuli, animacje z chustą, modelowane balony, masa solna, tatuaże, dmuchany zamek, czy przejazd ciuchcią, to tylko część, z tego co było przygotowane dla najmłodszych. Organizatorzy nie zapomnieli także o starszych mieszkańcach gminy. Specjalnie dla nich zorganizowana była wystawa starych samochodów, czy loteria fantowa przygotowana przez Panią Elżbietę Góral. Imprezę uwieczniła orkiestra przy której wszyscy mimo gorszej pogody świetnie się bawili.

Festyn to także wspólne biesiadowanie przy dobrym jedzeniu. Także tego u nas nie zabrakło. Przygotowana przez Wójta grochówka, grillowane kiełbaski, karkówka, i inne potrawy z rusztu, a do tego zimny napój z procentem bez którego żadna impreza nie może się udać. Zaspokoiły najbardziej spragnionych. Na deser natomiast czekała kawa, herbata i pyszne ciasta, których nie mogło zabraknąć. Po za tradycyjnymi daniami, przygotowane były też frytki i popcorn.

Choć przy akompaniamencie burzy Festyn można uznać za udany. Mieszkańcy dopisali, licznie stawiając się na sobotniej imprezie. Warto tutaj wspomnieć także o tych, bez których Festyn nie doszedłby do skutku. Dziękujemy wszystkim fundatorom nagród i sponsorom, a mianowicie Panu Wójtowi Gminy Będzino Mariuszowi Jaroniewskiemu, Sołtysowi i Radzie Sołeckiej z Będzina, Sympatykom Stowarzyszenia Polskiego Stronnictwa Ludowego z Będzina, Bankowi Spółdzielczemu w Będzinie, Piekarni Bajgiel, Agnieszce i Mariuszowi Kwiatkowskim (Sklep „Mrówka”), Magdalenie i Markowi Gizińskim (Sklep „Lewiatan”). Pamiętajmy także o organizatorach imprezy, to znaczy o Urzędzie Gminy Będzino, Gminnym Ośrodku Kultury w Będzinie, Sołtysach i Radach Sołeckich z Będzina, Będzinka, Kiszkowa i Łękna, Ochotniczej Straży Pożarnej w Będzinie, Radnych Gminy Będzino. Wszystkim wyżej wymienionym, a także pozostałym osobom pomagającym przy organizacji wydarzenia serdecznie dziękujemy za wszelką pomoc, a mieszkańców zapraszamy na kolejny Festyn już za rok!