01- lutego,  100- osobowa  grupa dzieci, wraz z instruktorami, ze wszystkich świetlic podlegających pod  GOK  Będzino, uczestniczyła w integracyjnym wyjeździe  feryjnym do Multikina  oraz Macdonalda w Koszalinie.

Nasi wychowankowie mieli do wyboru dwa filmy:

„PIES KTÓRY WRÓCIŁ DO DOMU”

„MIA I BIAŁY LEW”

Zarówno jeden jak i drugi film ma edukacyjną fabułę,

Film o psie który wrócił do domu, to ciepła pełna przygód opowieść, została napisana  przez osobę która kocha zwierzęta.

W.Bruce Cameron zajrzał do psiego serca, oraz ujął  w słowach co drzemie,     w psiej duszy.

Opowiada perypetie sympatycznej suczki w typie pitbulla. Bella to bezpańskie szczenię, które przyszło na świat w opuszczonym domu, przeznaczonym do rozbiórki. Pierwsze tygodnie suczka spędziła z mamą , rodzeństwem i bezdomnymi kotami.

Jako kilkutygodniowy szczeniak, znalazło swojego pana.

Sympatycznego  młodego mężczyznę, który, dokarmiał bezdomne zwierzęta. Młody mężczyzna o imieniu Lukas, zakochał się w piesku  od pierwszego wejrzenia, i został jego opiekunem. Bella przynosiła Lukasowi, i jego matce weterance wojennej, wiele radości. Błyskawicznie podbiła ich serca, i stała się pełnoprawnym członkiem rodziny.

Sceny przedstawione w filmie powodowały,że oczy naszych milusińskich były mokre od łez. Jak nigdy dotąd w kinie,  wspaniały aplauz braw, starszej grupy naszych dzieci, pokazał iż wybór seansu filmowego był strzałem w dziesiątkę .

Drugi film „MIA I BIAŁY LEW” którą napisał Prune de Maistre ,obejrzała młodsza grupa naszych wychowanków.

Film opowiadał o dzieciństwie 10-letniej dziewczynki o imieniu Mia.

Życie dziewczynki zmienia się w wielką przygodę, kiedy rodzice postanawiają przeprowadzić się z zatłoczonego Londynu do Afryki, aby w jej sercu prowadzić niezwykłą farmę. Pewnego dnia na świat przychodzi na farmie, piękne i jedyne w swoim rodzaju lwiątko o imieniu Charlie.

Tak zaczyna się historia, zdumiewającej przyjaźni, między dziewczynką i wyjątkowym zwierzęciem, którzy wspólnie wychowują się w najbardziej malowniczym zakątku ziemi.

Kiedy Mia kończy 14 lat, a Charlie dorasta, i staje się potężnym lwem,jej ojciec podejmuje dramatyczną decyzję. Dziewczynka musi pożegnać się ze swoim dzikim przyjacielem na zawsze.

Wspólnie z lwem, opuszcza rodzinną farmę, i wyrusza na poszukiwanie nowego domu, dla  przyjaciela. Jest to historia poruszająca.

Emocje które dostarczyły sceny w filmie, dowodzą że dzieci oglądając, dostrzegły korelację ludzi ze światem dzikiej natury.

Po seansach ,był czas na Macdonald. Każdy mógł wybrać sobie zestaw, według własnego uznania.

Grupa: po wspaniałej filmowej przygodzie ,zrelaksowana wracała do domu.

 

Artykuł

Instruktor:

Elżbieta Piskorz

 

Fotorelacja w galerii

Instruktor:

Monika Zielińska