Dnia 11 lutego 2020r. 100-osobowa grupa dzieci, ze świetlic, podlegających pod GOK Będzino uczestniczyła, w wyprawie do Multikina w Koszalinie. Dzieci, do wyboru miały dwa filmy:

1. GANG ZWIERZAKÓW

2.DOKTOR DOLITTLE

Jeżeli chodzi o „GANG  ZWIERZAKÓW”seans  wybrała młodsza grupa wychowanków, natomiast starsi, seans „DOKTOR DOLITTLE”

„GANG ZWIERZAKÓW”

Dość prosta historia, nie przysłoniła jednak ważnych nauk,sączących z ekranu w młode umysły, a jest ich zaskakująco wiele. Poczynając od tego, jakimi przyjaciółmi, potrafią być zwierzęta,i że należy się  nimi odpowiednio zajmować.

To że jednocząc siły, z przyjaciółmi możemy osiągnąć więcej, że powinniśmy pomagać innym w potrzebie. Po naukę, na temat zagrożeń płynących z nowych technologi. Oraz to: jak istotną rolę, pełni dla nas środowisko naturalne, i dlaczego warto  je chronić.

Sama animacja, cieszyła oko pięknymi kolorami ,przekazując najmłodszym nieco wiedzy o otaczającym ich świecie.

„DOKTOR  DOLITTE”

W filmie liczy się akcja, tu i teraz. Zwierzaki znajdują się na pierwszym planie. Sposób porozumiewania się doktora ze swymi podopiecznymi. Przesłaniem wybrzmiewającym z kinowego ekranu, najważniejsza jest przyjaźń; to że zwierzęta zasługują na naszą opiekę, miłość i szacunek. Godząc rozrywkę i przygodę „DOKTOR DOLITTE” to opowieść ponadczasowa, w filmie zawarta jest przyjaźń  i zrozumienie.

 

Twórcy filmu  przekonują nas, że nic nie jest możliwe w życiu, bez przyjaciół, którzy otulają nas ciepłem swoich uczuć, pomagają radzić sobie se smutkami  przeszłości ,jak i wyzwaniami ukrytymi za linią horyzontu.

Film ten jest dla wszystkich, nie zależnie od wieku i płci 🙂

Po seansie, wszyscy udali się  na jedzonko do McDonald’s

Zmęczeni ale szczęśliwi, po integracyjnie  spędzonym dniu, wracaliśmy do domciu.

 

Instruktor

Elżbieta Piskorz

Monika Zielińska