KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

Przez okres wakacji w naszych świetlicach trwa konkurs pt. „Moja miejscowość na przestrzeni dziejów”. W dniu 16 lipca 2014r. dzieci ze świetlicy w Strachominie nie tylko w ramach konkursu, ale także dla poznania historii zaprosiły seniorów swojej miejscowości na Dzień Wspomnień. Przybyli goście przynieśli ze sobą zdjęcia, pamiątki itp., dzięki opowieściom dzieci poznały życie pierwszych osadników po II wojnie światowej, dowiedziały się, iż w Strachominie istniał kościół św. Wawrzyńca, który został zniszczony w czasie wojny i rozebrany w 1974, oraz o kilku innych budynkach, których już nie ma.

skanowanie0020KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

Nasi goście byli bardzo zadowoleni z możliwości spotkania się nie tylko z dziećmi, ale również ze sobą gdyż, niektórzy przybyli mieszkają już w innych miejscowościach i nie widzą się ze sobą, na co dzień.

Dziękujemy gościom za przybycie, Pani Krystynie Najdzion za pomoc w zaproszeniu osób z poza Strachomina oraz rodzicom za zaangażowanie w organizację spotkania.

 

Instruktor świetlicy – Monika Zielińska

 

Ps. dzieci w ramach konkursu wykonują album o Strachominie, jeśli ktoś chciałby nam pomóc w zdobyciu zdjęć oraz informacji prosimy o kontakt pod telefonem 609281353.