W dniu 23 maja 2014r. w sali Domu Kultury   w Dobrzycy odbyła się gminna uroczystość z okazji Dnia Matki. Imprezę otworzył Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Będzinie Jerzy Łuczak składając życzenia przybyłym mamom i tatom. Pismo Wójta Gminy Będzino Henryka Brody i Przewodniczącego Rady Gminy Andrzeja Nożykowskiego wystosowane do matek z najserdeczniejszymi życzeniami zdrowia, spokoju i wszelkiej pomyślności oraz podziękowaniami za ich trud włożony w wychowanie młodego pokolenia obywateli naszej gminy odczytała Radna , jednocześnie z-ca Przewodniczącego Rady Gminy w Będzinie p. Krystyna Najdzion.

Z tradycją święta Dnia Matki zapoznała uczestników Dominika Włoch a informację przygotowała biblioteka w Dobrzycy. Imprezę uświetniływystępy dzieci z przedszkola i szkoły podstawowej z Dobrzycy oraz występ zespołu pieśni i tańca „Kalina” z WDK Dobrzyca Wprowadziło to wszystkich obecnych w nastrój pełen radości – bo to święto ma na celu pokazanie, jak ważną rolę w życiu każdego człowieka pełni matka. Na uroczystości nie zabrakło owoców i napojów oraz pysznych ciast, które upiekły panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Dobrzycy .

Po występach wszystkie mamy i ojcowie otrzymali laurki wykonane przez dzieci z placówek kultury terenu gminy oraz szkoły i oddziału przedszkolnego z Dobrzycy.

Dziękujemy dyrekcji i nauczycielom ze Szkoły Podstawowej w Dobrzycy za przygotowanie programu artystycznego oraz paniom z KGW Dobrzyca za pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu całej imprezy.

Spotkania z okazji Dnia Matki odbywały się również w innych placówkach terenu naszej

gminy min. w dniu 25 maja odbyła się uroczystości w Domu Ludowym w Tymieniu .

Zdjęcia http://kultura.bedzino.pl/galerie/