Grudzień to wyjątkowy czas nie tylko dla małych ale i dla dużych. To wszystko za sprawą Mikołajek, które przypadają na 6 grudnia. Z tej okazji w naszym Domu Kultury odbyła się zabawa mikołajkowo- choinkowa dla dzieci z sołectw Strachomino, Strzepowo, Dobrzyca, Smolne, Wierzchomino i Wierzchominko.


Imprezę rozpoczął Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Będzinie, pan Jerzy Łuczak. Przywitał dzieci, rodziców i zaprosił wszystkich do wspólnej zabawy. A atrakcji było co niemiara. Wśród przybyłych gości pojawili się Klaun Dominik i jego pomocnice Wisienka i Malinka, a także renifer Rudolf. Konferansjerem wieczoru był pan Stefan Wawrzeńczyk. Dla uczestników wszystkich gier i konkursów przygotowane zostały małe podarunki.


Dzieci mogły skorzystać również z warsztatów plastycznych, prowadzonych przez panie Agnieszkę Szeląg i Alicję Palińską z Dobrzycówki. Dla uczestników przygotowane były materiały, z których można było wykonać kartki świąteczne, łańcuchy choinkowe oraz bombki.


Dla maluchów został przyszykowany słodki poczęstunek oraz napoje, a rodzice mogli napić się kawy lub herbaty.
Gwiazdą wieczoru był oczywiście Święty Mikołaj. Dotarł do nas z samej Laponii. Po przywitaniu się z dziećmi przystąpił do rozdawania paczek. Zarówno młodsze jak i starsze dzieci ochoczo podchodziły do Mikołaja by odebrać podarunek i zrobić sobie z nim zdjęcie. Na zakończenie wszyscy zatańczyli wspólny taniec i pożegnali gościa. Zabawa był bardzo udana. Uśmiechy nie schodziły z twarzy naszych milusińskich.


Dziękujemy wszystkim sponsorom, bez których zabawa mikołajkowo- choinkowa nie mogłaby się odbyć. Przede wszystkim podziękowania dla Wójta Gminy Będzino, pana Mariusza Jaroniewskiego, a także dla GOK w Będzinie, Rady Sołeckiej miejscowości Dobrzyca, KGW w Dobrzycy i Dobrzycówce.

Instruktor Marcelina Ciach