Nasza Grupa Teatralna znów pracuje. Od 31 stycznia rozpoczęliśmy przygotowania do przedstawienia z okazji Dnia Kobiet. Wspólnie z dziećmi przygotowujemy inscenizację do „Koncertu życzeń”.

Inspiracją naszą był popularny program o tym samym tytule, emitowany w latach 70., 80. i 90.. Pierwsze spotkania to czytanie tekstu, dopasowanie aktorów do wybranych ról, ćwiczenie dykcji, ruch, czyli granie własnym ciałem, śpiewanie piosenek, itp.

Tym razem doszły jeszcze widokówki z życzeniami. Nasi mali aktorzy własnoręcznie wykonali je i ozdobili, dobierając życzenia, które będą odczytane podczas występu. Najwięcej radości i zabawy sprawiały dzieciom próby inscenizacji do wybranych piosenek.

W przerwach pomiędzy próbami mali aktorzy mogli przekąsić pyszne babeczki, które z pomocą dzieci przygotowała pani Dominika.

Wszyscy lubimy okres przygotowań do występów, gdyż każdy z nas, czy to instruktor, czy rodzic, czy aktorzy, czerpiemy z tej pracy dużo radości. Koncert życzeń w wykonaniu naszych dzieci będzie można zobaczyć 6 marca w Gminnym Ośrodku Kultury w Będzinie.

Instruktor Monika Zielińska