Dnia 14.02.2020r. zorganizowana grupa dzieci z Gminy Będzino wybrała się do Rodzinnego Parku Rozrywki Pomerania Fun Park. Jest to największy park rozrywki na zachodnim wybrzeżu. Tegoroczne ferie w Pomeranii były pod szyldem „Zimowa Akademia Zabawy”.

Nasza grupa dotarła na miejsce z samego rana, aby w pełni korzystać z wyposażonej w liczne tory przeszkód hali zabaw. Do dyspozycji dzieci były tradycyjne place zabaw, ale i zjeżdżalnie, trampoliny i strefy boisk.

Na hali przewidziano miejsca przeznaczone dla maluszków, tzw. baseny z kulkami, gdzie najmłodsze nasze pociechy mogły się wyszaleć. Najpopularniejsze okazały się liczne zjeżdżalnie oraz ogromny statek.

Po kilkugodzinnej zabawie dla dzieci przewidziany był ciepły posiłek i woda, które zaspokoiły głód
i pragnienie, aby dalej można było w pełni oddać się zabawie. Wybawieni i szczęśliwi uczestniczyliśmy w warsztatach plastycznych pt. „A może morze…”. Dzieci samodzielnie w kilkuosobowych grupach przygotowały piękne, kolorowe, wypełnione rybami akwaria.

Niestety co dobre nie trwa wiecznie, zmęczeni, ale szczęśliwi wróciliśmy do domu. Jedno możemy powiedzieć cytując dzieci: „Super zabawa! Wrócimy na pewno”.

Dominika Filipczak