Rozpoczynamy drugi tydzień ferii zimowych, tym razem prowadzonych online. Na rozgrzewkę zaproponowaliśmy naszym dzieciom zajęcia plastyczne. Dziś powstały pejzaż zimowy i karmnik dla ptaków. Do wykonania prac posłużyły kolorowy papier i okrągłe waciki kosmetyczne.

Pragniemy zorganizować czas wolny dzieciom i tak zaprosiliśmy ich do wspólnych zajęć plastycznych. Do wykonania pierwszej pracy pt. „Pejzaż zimowy” posłużyły nam okrągłe waciki kosmetyczne, kolorowy papier, klej i nożyczki. Z prostokątnych kolorowych kawałków powstały budynki. Przecięte na pół waciki posłużyły za ośnieżone dachy, a całe do ozdobienia dołu pracy. Z dwóch wacików zrobiony został bałwan.

 

Druga nasza propozycja to karmnik dla ptaków. Na kartce papieru przyklejamy patyczki do lodów w kształcie trójkąta. Na białej kartce rysujemy ptaki, które wycinamy, kolorujemy i naklejamy w karmniku i obok niego. W środku karmnika smarujemy grubą warstwę kleju i przyklejamy ziarna, u nas była to kasza pęczak. Śnieżna pierzyna powstała z wcześniej używanych wacików kosmetycznych.

Dziękujemy rodzicom za przesłanie zdjęć. Widzimy się jutro na kolejnych zajęciach online, tym razem wykonamy maski karnawałowe.

 

Instruktor:

Dominika Filipczak

Marcelina Ciach