Dzieci uwielbiają konkursy, w tym plastyczne, chętnie prezentują swoje umiejętności. Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego już poraz dziesiąty zaprasza dzieci do zaprezentowania swoich zdolności. Tematem konkursu w tym roku jest: „Bezpiecznie na wsi: nie ryzykujesz, gdzy zwierzęta znasz i szanujesz”.

Celem plebiscytu jest promowanie pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawa dzieci na terenie gospodarstwa rolnego.

Nasze dzieci zwróciły się do nas z prośbą o pomoc w wykonaniu prac, które zostaną przekazane do Szkoły Podstawowej w Dobrzycy i zgłoszone do konkursu.

Prace zaczęliśmy od gorącej dyskusji na temat bezpieczeństwa w gospodarstwie rolnym. Jako instruktorzy możemy potwierdzić, że nasze dzieci są bardzo dobrze poinformowane o zasadach jakich trzeba przestrzegać przebywając na terenie gospodarstwa rolnego. Po omówieniu swoich pomysłów na pracę dzieci przystąpiły do ich wykonania. Pomysły były różne, ale każdy równie ciekawy i interesujący, przy czym należało przestrzegać kilku punktów regulaminu. Liczyła się zgodność z tematyką konkursu, format pracy A3, ale przede wszystkim pomysłowość i oryginalne przedstawienie problemu.

Wszystkie prace zostaną zgłoszone i dostarczone do jednostki KRUS. Życzymy powodzenia! 😁

 

 

Dominika Filipczak