Jak zawsze w wakacje nie może zabraknąć wyprawy do kina. 4 lipca grupa 100 dzieci z terenu gminy Będzino odwiedziła Multikino w Koszalinie.

Młodsza grupa wybrała dla siebie film familijny Raja Gosnella „Wyszczekani”. Jest to pouczająca opowieść z nutką humoru o psie policjancie i jego akcji w odnalezieniu zaginionej małej pandy.

Dlaczego jest pouczający? – można zapytać. Porusza bardzo poważny problem, jakim jest handel żywymi zwierzętami. Dlaczego akurat panda? – jest to gatunek, któremu grozi wyginięcie, zwierzęta te są zabijane ze względu na pozyskiwanie ich futra.

Problem handlu i przemytu zwierząt jest mało poruszany w mediach, co czyni film bardziej atrakcyjnym. Dzieci były bardzo zadowolone swoim wyborem, a humor zawarty w filmie było słychać podczas seansu.

Młodzież wybrała „Jurassic World: Upadłe królestwo” w reżyserii Juana Antonio Bayona. Jurassic Word to wyspa, którą opanowały i zamieszkują dinozaury, niestety grozi jej wybuch wulkanu, co może spowodować zniknięcie wyspy z powierzchni ziemi.

Na ratunek zwierzętom ruszają Claire i Owen, którzy są głównymi bohaterami. Na dużym ekranie film robi ogromne wrażenie, dźwięk w najwyższej jakości, widz może poczuć pod nogami ciężar tych prehistorycznych gadów.

W połączeniu z fantastyczną oprawą i jeszcze lepszymi ujęciami otrzymujemy naprawdę wybuchową mieszankę. Młodzież nie czuła rozczarowania swoim wyborem, jak później opowiadali, poczuli nawet dreszcz strachu.

Po seansach wszyscy mogli posilić się w lubianej przez dzieci restauracji McDonald’s.

 

 

Instruktor Monika Zielińska