Wielki Dzień Pszczół jest inicjatywą, mającą na celu promowanie ochrony pszczołowatych oraz podkreślenie ich roli w środowisku. Przypada ona na dzień 8 sierpnia, a w Polsce zainaugurowana została przez Akademię Przyjaciół Pszczół w roku 2013.

W Strachominie święto pszczół jest już niemal tradycją, a w tym roku jego organizacja przypadła na dzień 10 sierpnia. Jak co roku, odwiedziły nas pszczółki z całej gminy, aby razem z nami uczcić Wielki Dzień Pszczół.

Pośród zapewnionych atrakcji znalazły się przejażdżki na kucykach, dmuchane zamki, pchli targ

oraz pszczelarskie stoisko obsadzone przez zaprzyjaźnionego z nami pszczelarza, pana Piotra Hawrana, jednak tym, co cieszyło się największym zainteresowaniem, były konkursy zorganizowane z myślą o najmłodszych. Poza drobnymi konkurencjami sportowo-zręcznościowymi, dużą rolę odegrały wybory Miss i Mistera Ula 2019.

 

W tym roku tytuł zdobyli Roksana Lasek z Dobrzycy i Wiktor Dłutek z Tymienia.

Ponadto, każda ze świetlic miała okazję wziąć udział w konkursie na Portret Królowej Pszczół. Nasze dzieło zagwarantowało nam trzecie miejsce, a przed nami znalazły się świetlice z Tymienia (pierwsze miejsce) i Dobrzycy (drugie miejsce).

Pojawiła się także konkursowa nowość, jaką było ozdabianie pierników kolorowym lukrem.

Mistrzem została Inka Okuń z Tymienia, drugie miejsce zajęła Maja Naszydłowska z Barnina, a na trzecim miejscu uplasowała się Danusia Sobieraj ze Strachomina.

Dzieci miały zapewniony ciepły posiłek w postaci hot-dogów, dzięki czemu mogły doładować baterie przed kolejnymi konkurencjami, później czerpiąc radość ze wspaniałych nagród. Jak co roku, zabawa była przednia, a po jej zakończeniu wszystkie pszczółki wróciły do domów w wyśmienitych humorach.

Instruktor Monika Zielińska