20140809_170521

Dnia 9 sierpnia na boisku przy świetlicy w Strachominie już po raz drugi odbył się festyn rodzinny z okazji „Wielkiego Dnia Pszczół”. Pogoda dopisała, było ciepło a zabawa plenerowa była wesoła i kolorowa, wszędzie było widać uśmiechnięte pszczółki. Dzieci przybyłe na festyn wzięły udział w quizie „Wiedzy o owadach”, odbyły się również wybory „Miss i Mister Ula” w dwóch kategoriach wiekowych. Natomiast „Miodowe wypieki” były konkursem rodzinnym. Dzieci obecne na festynie otrzymały posiłek i napoje oraz słodycze ufundowane przez Urząd Gminy w Będzinie. W trakcie festynu dzieci mogły skorzystać z darmowej zabawy na dmuchanym pałacu.

20140809_170247P1200420

 

Serdeczne podziękowania kieruję ku sponsorom, dzięki którym uczestnicy konkursów otrzymali wspaniałe nagrody.

Państwu Alicji i Antoniemu Sobierajom.

Radnej wsi Strachomina i Strzepowa pani Krystynie Najdzion.

Firmie AVON.

Centrum Kredytowemu GetIn Banku z Koszalina.

W trakcie festynu odbywała się również loteria „Pchli Targ”, w której to, każdy los wygrywał, oraz działały stoiska z pysznym jedzeniem, ciastem i napojami. O godzinie 20.00  przeprowadzono losowanie nagrody głównej, jaką był rower ufundowany przez Zarząd Gminny PSL w Będzinie. Pozostałymi sponsorami nagród w loterii byli między innymi pani Danuta Małkowska i pan Emil Małkowski. Po losowaniu rozpoczęła się zabawa taneczna.

20140809_200523

Dziękuję również pani Katarzynie Niedźwieckiej i panu Henrykowi Bartczakowi, którzy jako zaprzyjaźnieni ze świetlicą w Strachominie pszczelarze, pomagali w organizacji Wielkiego Dnia Pszczół dla dzieci, państwu Annie i Piotrowi Laskowskim, którzy nieodpłatnie udostępnili dmuchany pałac dla dzieci, panom Andrzejowi Naszydłowskiemu i Andrzejowi Ohl za udostępnienie materiału i zrobienie podłogi, panom Janowi Pryłowskiemu i Andrzejowi Sikorze za zabezpieczenie elektryczności podczas zabawy, rodzicom i młodzieży, którzy zaangażowali się w organizację i przebieg festynu, koleżankom z poszczególnych świetlic za przybycie wraz z dziećmi i za zaangażowanie w pomoc nad organizacją uroczystości.

 

Instruktor Monika Zielińska