30 oraz 31 listopada w naszej świetlicy odbyły się wyjątkowo atrakcyjne warsztaty z rzeźbienia w dyni. ,, Wesołe dyńki”, bo taki był temat warsztatów, sprawiły wiele radości dzieciom, które brały udział w wydarzeniu.

Każdy otrzymał jedna dynię, którą trzeba było wydrążyć, a to nie łatwe zadanie. Jednak dzieci świetnie sobie z tym poradziły. Później przy pomocy instruktorów wycinane były śmieszne, wesołe, a czasem straszne buźki.

By sprawdzić jak prezentują się gotowe dzieła, każdy dostał świeczkę by móc zapalić ją wewnątrz dyni. Efekt końcowy był świetny. Dyńki były wyjątkowe i niepowtarzalne, a dzieci dumne z siebie pozowały do zdjęć ze swoimi pracami.

Choć były to dwa pracowite i hałaśliwe dni to nie możemy się doczekać kolejnych takich warsztatów. Pragniemy serdecznie podziękować Państwu Ewie i Witoldowi Kret z Dobrzycy za prezent w postaci dyń, które nam podarowali.

Było ich ponad 15 sztuk. Dzięki takiemu gestowi w warsztatach mogły brać udział dzieci, które nie miały możliwości przywiezienia swojego warzywa.

Instruktor Marcelina Ciach