W dniach 27 – 31 marca 2017 roku w  godzinach 18.00 – 20.00 w Wiejskim Domu Kultury w Dobrzycy odbyły się warsztaty świąteczne  „Kwiaty z bibuły i krepiny do palm wielkanocnych”, zorganizowane dla wszystkich chętnych.

W warsztatach wzięły udział Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Dobrzycy oraz mieszkanki sołectwa Dobrzyca.

Warsztaty prowadzone były przez  Przewodniczącą KGW – Lilę Hanasz oraz  Instruktorkę Wiejskiego Domu Kultury w Dobrzycy.W pierwszych spotkaniach Panie zaznajomiły się z tajnikami ludowego rękodzieła wytwarzania kwiatów (krokusów, stokrotek, żonkili i róż) z bibuły i krepiny oraz krok po kroku były  pokazywane w jaki sposób można je samodzielnie wykonać. Uczestniczki wykazywały duże zainteresowanie i zaangażowanie. Włożyły sporo wysiłku i starań w robienie kwiatów, które udały się znakomicie. Były kolorowe, pomysłowe i oryginalne.

 

 

 

 

 

W kolejnych spotkaniach  Panie ozdabiały tradycyjną palmę wielkanocną kwiatami wykonanymi podczas warsztatów oraz bukszpanem, baziami i gałązkami wierzbowymi. Wszystkie uczestniczki były bardzo zadowolone ze swoich własnoręcznie zrobionych palm, które wyglądały naprawdę bardzo imponująco.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sztuka robienia kwiatów z bibuły i krepiny wymaga  czasu i cierpliwości, ale tygodniowe uczestnictwo w warsztatach dało dużo satysfakcji, widząc końcowy efekt naszej pracy. Panie zmagając się z trudem ich wykonania ,  umilały sobie czas  żartami przy kawie, herbatce i  słodkościach.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom warsztatów za miłą atmosferę, która wprowadziła nas w świąteczny nastrój.

Warsztaty robienia kwiatów z bibuły i krepiny były doskonałą alternatywą dla wszystkich poszukujących ciekawych form spędzania wolnego czasu, chcących doskonalić swoje umiejętności, rozwijać zainteresowania i pasje.