14 luty – Walentynki to coroczne długo wyczekiwane przez wszystkich święto zakochanych, ale także jest dobrą okazją do wyznania bliskim sobie osobom (rodzinie, przyjaciołom) uczuć sympatii oraz zainteresowania i o swojej przyjaźni chcieliby przypomnieć choćby formie kolorowej kartki.

Z tej okazji w świetlicy, na zajęciach plastycznych powstały piękne, wykonane własnoręcznie przez dzieci upominki, kartki i liściki walentynkowe, które trafiły do specjalnie przygotowanej skrzynki- poczty walentynkowej.

   

 

 

 

 

Na początku spotkania dzieci zapoznały się z postacią św. Walentego, następnie brały czynny udział w licznych zabawach walentynkowych  wcześniej  przygotowanych.

Pierwszą z nich była zabawa z „Gorącym sercem” coś jak gorący ziemniak w rytm muzyki potem „zgadula cukierkowa”- dzieci wybierały z kartonu garść cukierków i musiały zgadnąć ile ich mają, jeśli zgadły dostały te cukierki. Wszystkie dzieci wyczekiwały na pocztę walentynkową z której otrzymały liściki od przyjaciół. Kolejną zabawą było „złamane serce”, która polegała na połączeniu się dwóch dopasowanych do siebie serc z papieru. Na zakończenie był również słodki akcent – dzieci otrzymały „walentynkowe lizaki’’…