Dzieci kochają kino, a ono uczy i bawi. Za sprawą dużego ekranu przenosi nas w świat wyobraźni, która pobudza u dzieci twórcze myślenie i wspomaga kreatywność.

2 sierpnia grupa 100 dzieci kolejny już raz w te wakacje bawiła się w Koszalińskim Multikinie. Maluchy wybrały bajkę „Książę Czaruś” wyreżyserowaną przez Rossa Venkoura, która pokazuje nam jak ważne w życiu człowieka są przyjaźń, zaufanie oraz miłość. Bajka jest wzruszająca z dawką humoru, pełna muzyki i tańca. Naprawdę warto wybrać się z dziećmi na ten właśnie film.

Drugim seansem był film „Iniemamocni 2” – jest to świetne, dynamiczne i pełne kolorów widowisko o superbohaterach. Główny czarny charakter nie chce zdobyć władzy nad światem czy ogromnej fortuny, chce pokazać nam jak wygląda obecne życie. Jest to bardzo ważny przekaz skierowany do najmłodszych, którzy nie wyobrażają sobie teraz życia bez smartfona w kieszeni. Pokazuje dzieciom jak stają się zakładnikami gier. Można tutaj zadać widzowi pytanie: „Czy wyciągnął wnioski z przekazu filmu?”.

Po seansach wszyscy mogli posilić się w lubianym przez dzieci McDonalds.

 

 

Instruktor Monika Zielińska