WP_002850

Cóż może być piękniejszego niż uśmiech szczęśliwego dziecka? Jaki widok raduje nas bardziej? Wiedząc o tym, jak ważna jest troska o najmłodszych, dzieci ze świetlicy w Strachominie przyłączyły się do urodzinowej akcji, która ma na celu rozweselić chorego chłopca w dniu jego urodzin. Mały płocczanin – Mateusz Ścibór, 14 listopada będzie obchodził szóste urodziny. U chłopca dwa lata temu została zdiagnozowana nieuleczalna choroba Recklinghausena. Do tej pory jest on pod opieką Kliniki Onkologii przy Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Choroba objawia się zmianami skórnymi i kostnymi, a także guzkami wewnątrz czaszki.

WP_002846

Dzieci własnoręcznie bądź z małą pomocą rodziców przygotowały karty z życzeniami w kształcie ulubionych postaci z bajek i gier komputerowych Mateusza.

WP_002840

Bezinteresowna pomoc jest wartością bezcenną, lecz niestety coraz bardziej zaniedbywaną w biegu dzisiejszego świata. Dlatego pragniemy wpoić dzieciom myśl, iż satysfakcja z ofiarowania komuś uśmiechu jest największym podziękowaniem i nagrodą za wykonaną pracę. Szczere podziękowania kierujemy do rodziców oraz do naszej radnej Pani Krystyny Najdzion za pomoc i współpracę z nami we wspólnym przygotowaniu kartek z życzeniami oraz drobnego prezentu dla Mateuszka.

WP_002851

Każde są na wagę złota, więc zadbajmy o to, by były wyjątkowe.

Instruktor Monika Zielińska