Dnia 20.07.2017 r. (czwartek) odbył się Turniej w piłce nożnej o Puchar Wójta w Mścicach. Chętnych na wyjazd nie brakowało i zarówno z Dobrzycy jak i z Wierzchomina pojechał liczny zespół „małych sportowców”.

Po dotarciu na miejsce reprezentacji z wszystkich świetlicy Wójt Henryk Broda wraz z Dyrektorem Gminnego Ośrodka Kultury Jerzym Łuczakiem oficjalnie otworzyli coroczny turniej. Kapitanowie wszystkich drużyn przystąpili do losowania i poznali swoich przeciwników.

                 

Połączona drużyna z Wierzchomina i Dobrzycy (do lat 12) w pierwszym meczu zmierzyła się z drużyną gospodarzy Mścicami, wynik meczu 0:0. Kolejnym przeciwnikiem naszej drużyny był Tymień. Lepsi okazali się nasi przeciwnicy, wygrywając 4:0. Ostatni mecz i gra o punkty rozegrana została z reprezentacją ze Strachomina. Wynik meczu 1:5 dla Strachomina. Końcowa klasyfikacja: pierwsze miejsce Tymień, drugie Strachomino, trzecie Mścice, a czwarte Barcelona (Wierzchomino+Dobrzyca).

           

 

W kategorii Gimnazjum (do lat 16) Dobrzyca zmierzyła się w pierwszym meczu z Tymieniem (0:4), a w drugim z Mścicami (1:2). Końcowa klasyfikacja: pierwsze miejsce Tymień, drugie Mścice, trzecie Dobrzyca.

    

Każda drużyna za udział w turnieju otrzymała piłkę, a zwycięskie dodatkowo Puchary.

      

Osoby nie grające w piłkę nożną mogły spróbować swoich sił w Spartakiadzie. Liczne konkursy prowadzone przez Instruktorów Gok-u cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród dzieci. Między konkursami dla wszystkich przewidziany był posiłek.

            

Serdeczne podziękowania dla wszystkich osób, które pomogły w zorganizowaniu i prowadzeniu konkurencji sportowych.