SAM_2363

Drugi tydzień sierpnia rozpoczęliśmy od zajęć plastycznych, których tematem było wykonanie dekoracyjnego talerzyka w stylu współczesnej sztuki Aborygenów australijskich. Aborygeni ozdabiają różne przedmioty bogatym ornamentem używając do tego ciepłych kolorów. My w podobny sposób spróbowaliśmy ozdobić papierowe talerzyki. Zaczęliśmy od pomalowania tła, dzieląc powierzchnię talerzyka na kilka odrębnych partii kolorów. Kiedy tło było już suche domalowaliśmy za pomocą czarnych linii linearny ornament, np. w formie kwiatków. Pomysłowość naszych dzieci i ich inwencja nie mają granic, dlatego niektóre postanowiły udekorować talerzyki używając cekinów…

SAM_2342 SAM_2345 SAM_2346 SAM_2355

Oprócz warsztatów rękodzielniczych czas upłynął nam na grach stoliczkowych i zabawach świetlicowych.

SAM_2357 SAM_2358 SAM_2376

Pod koniec zajęć dziewczynki natchnione zajęciami plastycznymi zabrały się jeszcze za malowanie motyli, które codziennie latają wokół nas i towarzyszą w drodze do Domu Kultury.

SAM_2373
A już jutro zapraszamy dzieci i młodzież do nas (świetlica Domu Kultury w Będzinie) o godzinie 12:00, na prelekcję w trakcie której zawodowy terapeuta opowie nam o zagrożeniach płynących z zażywania dopalaczy.
Instruktor Sabina Snoch