WP_001925

 

W poniedziałek 14 lipca 2014r. dzieci wraz z opiekunami z Domu Kultury w Dobrzycy oraz ze świetlic w Strachominie i Strzepowie, wspólnie wybrały się w ramach programu „Bezpieczne wakacje” w odwiedziny do Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Koszalinie.

Na miejscu powitali nas Panowie Strażacy, którzy najpierw pokazali nam jak działa Miejskie Stanowisko Kierowania, czyli miejsce gdzie odbierane są wszelkie zgłoszenia do Straży Pożarnej. Zaprezentowano nam całe wyposażenie wozu strażackiego, każdy mógł przymierzyć hełm strażacki, wejść do kabiny wozu, oraz polać z węża strażackiego pachołki i nie tylko…. Kto był odważny mógł spróbować wspiąć się na rurę, po której strażacy zjeżdżają, gdy wzywa ich alarm. Dzięki tej wizycie dzieci dowiedziały się, na czym polega praca strażaka, jakim sprzętem posługują się strażacy oraz jak zachować się w czasie pożaru, a także, jaki jest numer alarmowy. Na koniec dzieci otrzymały upominki od strażaków, same również podziękowały gospodarzom drobnym upominkiem.

WP_002056

Dziękujemy Komendzie Państwowej Straży Pożarnej z Koszalina za wspaniałe przyjęcie oraz za wesołą zabawę połączoną z nauką.

Więcej zdjęć w galerii.