W naszym kraju Dzień Babci pojawił się pierwszy raz w 1964 roku dzięki tygodnikowi „Kobieta i Życie”. Jego głównym pomysłodawcą był dziennikarz Kazimierz Flieger.

Rok później aktorka kina i teatru pani Mieczysława Ćwiklińska występowała w teatrze w Poznaniu. Pani Mieczysława miała wówczas 85 lat i nadal występowała na scenie.

Redakcja „Expressu Poznańskiego” wręczyła sławnej aktorce tort oraz kwiaty ustanawiając ten dzień Dniem Babci. Tradycja ta została dalej rozpowszechniona przez „Express Wieczorny”, który 21 stycznia 1966 roku ogłosił oficjalnie Dniem Babci, który pozostał w kalendarzu do dziś..

Natomiast Dzień Dziadka w latach 80. XX wieku przybył do nas z USA i Kanady, gdzie odpowiednikiem dni Babci i Dziadka jest jeden Narodowy Dzień Dziadków. Dziadkowie w dni, kiedy przypada ich święto obdarowywani są upominkami.

Własnoręcznie wykonany prezent na dzień Babci i Dziadka przez wnuki, to zawsze niezwykła pamiątka i ogromna radość dla wszystkich dziadków. W naszej świetlicy dzieci przez dwa dni pracowały nad wspólnym upominkiem dla swoich kochanych dziadków.

Kalendarz na rok 2020 wykonany przez wnuczka lub wnuczkę będzie piękną ozdobą. Warsztaty, na których dzieci tworzyły swoje prezenty, były dobra okazją do tego, aby nieco zapoznać się z historią tych świąt.

 

Instruktorzy Monika Zielińska i Dominika Filipczak