Od jakiegoś czasu szukaliśmy z dziećmi sposobów na kreatywne spędzanie czasu. Jednym z takich sposobów stało się stworzenie rzeźby kota z papieru w postaci papier mache.

Pod  tym pojęciem  znaleźliśmy dwie techniki. Pierwszą jest modelowanie przedmiotów poprzez nakładanie na siebie i sklejanie kolejnych warstw papieru, drugą natomiast jest wykorzystywanie do tego celu pulpy papierowej, czyli masy papier mache.

W tym tygodniu dzieci zaczęły od przygotowania masy papierowej ( rwania gazet i moczenia jej w wodzie) oraz pierwszej techniki  czyli modelowania kota  poprzez nakładanie na siebie i sklejanie kolejnych warstw papieru co sprawiało im niesamowitą frajdę.

zdjęcia z II i III tygodnia wakacjii 018 zdjęcia z II i III tygodnia wakacjii 020 zdjęcia z II i III tygodnia wakacjii 027 zdjęcia z II i III tygodnia wakacjii 029 zdjęcia z II i III tygodnia wakacjii 031 zdjęcia z II i III tygodnia wakacjii 033 zdjęcia z II i III tygodnia wakacjii 036 zdjęcia z II i III tygodnia wakacjii 039

Każdy dzień przynosi inne atrakcje. Jedną z nich była Kuchnia Włoska, dzieci z wielkim zaangażowaniem zabrały się za przygotowanie sosu do spaghetti.

zdjęcia z II i III tygodnia wakacjii 003 zdjęcia z II i III tygodnia wakacjii 004 zdjęcia z II i III tygodnia wakacjii 007 zdjęcia z II i III tygodnia wakacjii 008

W środę pojechaliśmy do koszalińskiego Multikina. Dzieci obejrzały  bajkę „Gdzie jest Dory”, młodzież natomiast film „Tarzan legenda”.

Oprócz zajęć manualnych, kulinarnych i wyjazdu do Multikina dzieciom oferujemy zabawy na świeżym powietrzu, zajęcia ruchowe na sali (zbijak, unihokej, tenis ziemny), tenis stołowy, bilard oraz gry planszowe.

zdjęcia z II i III tygodnia wakacjii 015 zdjęcia z II i III tygodnia wakacjii 023 zdjęcia z II i III tygodnia wakacjii 025