W Świetlicy Wiejskiej w Wierzchominie odbyła się impreza z okazji rozpoczęcia wakacji oraz ponownego otwarcia świetlicy. Pogoda nam idealnie dopisała  i korzystając ze sprzyjającej aury zaprosiliśmy dzieci ze wsi oraz naszych sąsiadów z Dobrzycy na pobliski plac zabaw.

    

 

Dzieci sprawdziły się konkurencjach sportowych. Na początek  hula hop i skakanki, tu lepsi okazali się nasi sąsiedzi z Dobrzycy. Największym powodzeniem okazały się rzuty do kosza. Każdy miał po 10 rzutów. Zwycięzcą został Igor Błażek z wynikiem 8 trafionych piłek do kosza. W piłce nożnej bezkonkurencyjny okazał się Antoni Cupryś. Nie zapominając o najmłodszych uczestnika naszego spotkania zorganizowaliśmy konkurs na najładniejszy obrazek rysowany kredą. Jury oceniło wszystkie prace i po długiej naradzie wybrało trzy najlepsze. Zwycięzcami zostali Agata Grajper, Wiktoria Kuzia oraz Maciej Stachurski.

                 

 

Korzystając z chwili odpoczynku zaprosiliśmy dzieci na posiłek. Wszyscy zajadali się pysznymi kiełbaskami z grilla. Wspólny posiłek to najlepsza okazja do nawiązania dobrych sąsiedzkich relacji.

    

 

Najedzeni i szczęśliwi rozegrali mecz w zbijaka. Drużyny były mieszane i nie liczyło się kto wygra a świetna zabawa. Na koniec zaprosiliśmy wszystkich na deser. Czas niestety szybko mijał i szybko nadszedł czas a pożegnanie naszych gości z Dobrzycy.

            

 

Serdeczne podziękowania składam dla Andrzeja Filipczaka oraz Stefana Wawrzeńczyka za pomoc w przygotowaniu i prowadzeniu imprezy. Jednocześnie zapraszam wszystkie dzieci do Świetlicy Wiejskiej w Wierzchominie w każdy wtorek i piątek. Do zobaczenia 😀