W pierwszych dniach ferii zimowych tj. 30-stycznia, dzieci ze wszystkich świetlic GOK Będzino, obejrzały przedstawienie teatralne, które zostało wystawione przez STUDIO TEATRALNE KRAK-ART z Krakowa pt. „MAGICZNA KRAINA CZARNOKSIĘŻNIKA  OZ-ona”

Była to opowieść o małej dziewczynce, o imieniu Dorotka, która mieszka na wsi wraz z wujkiem i ciocią, oraz najlepszym przyjacielem- pieskiem Toto.

Za sprawą potężnej wichury, dziewczynka i Toto przenoszą się do magicznej krainy, którą włada tajemniczy Czarodziej OZ-on.

Dzięki pomocy dobrej wróżki, Dorotka dostaje pantofelki, które mają ją ustrzec, przed złymi czarami, strasznej czarownicy.

Dziewczynka wyrusza w drogę, po zaczarowanej krainie z nadzieją że wielki czarodziej OZ-on sprawi, by mogła wrócić do swoich bliskich.

Dorotka na swojej drodze, spotyka nowych przyjaciół , Stracha na Wróble, Blaszanego Drwala  i Tchórzliwego Lwa.

Podczas przedstawienia ,aktorzy zapraszali dzieci na scenę ,aby mogły wspólnie, zagrać wybrane akty scenariusza.

Przedstawienie które obejrzeli nasi wychowankowie, uczy młodego człowieka jak ważna jest przyjaźń, zaufanie i wzajemna współpraca.

Spektakl porusza tematykę ekologiczną: sortowania śmieci, świadomego gospodarowania wodą, smogu, palenia w piecu śmieciami itp.

Spektakl ten, to również  wspaniałe zajęcia edukacyjne dla  dzieci.

 

Artykuł

Instruktor:

Elżbieta Piskorz

 

Foto-galeria

Instruktor:

Monika Zielińska