Wtorek 23 maja był dla naszych dzieci bardzo pracowitym dniem. Zaczęliśmy od pracy przy klombie. Podlewanie i siew kwiatów to coś, czego uczyły się młodsze dzieci i trzeba przyznać – szło im bardzo dobrze.

Po ciężkiej pracy mieliśmy chwilę relaksu na placu zabaw, każdy robił to co lubi: była gra w piłkę, jazda na hulajnodze oraz zabawy w piaskownicy – dla każdego coś miłego.

Również tego dnia dzieci z naszego teatrzyku kukiełkowego uczestniczyły w próbie do przedstawień „Kwoka” Jana Brzechwy oraz „Zakochana Żaba” Tadeusza Śliwiaka.

Musimy nadmienić, iż nasza najmłodsza aktorka, Milenka Ciach, także ciężko pracowała nad swoją piosenką „Kaczka Dziwaczka” autorstwa Jana Brzechwy. Wszystko to zostało zorganizowane dla mam, aby było im miło zobaczyć swoje pociechy z okazji Dnia Mamy, który odbędzie się w naszej świetlicy 26 maja.

We wtorek również odbyły się pierwsze Warsztaty Krawieckie, wszystkie dzieci mogły wziąć udział pod okiem instruktorów oraz jednej z mam, pani Ewy Makaś.

Z wielkim zaciekawieniem przyglądały się pracy przy maszynie do szycia oraz własnoręcznie przygotowały wykrój pięknych kwiatów dla swoich mam.

 

 

Instruktorzy Monika Zielińska i Marcelina Ciach.