Dnia 14 kwietnia dzieci ze świetlicy w Strachominie mogły wspierać swoim kibicowaniem naszą narodową drużynę męską w futsalu. Futsal to zespołowa gra sportowa, odmiana piłki nożnej rozgrywana w hali. W Koszalińskiej Hali Widowiskowo – Sportowej odbył się mecz Polska – Brazylia, który był ostatnim meczem towarzyskim.

Kibicowanie jest to przeżywanie sportowych emocji przez widzów. Dla dzieci oglądanie meczu na żywo jest przyjemnością i rozrywką – zamiast bajek czy gier komputerowych mogą spotkać swoich idoli.

Zabieranie dzieci na rodzinne kibicowanie to najprostszy sposób spędzania czasu z dzieckiem. Wspólne przeżywanie wydarzeń sportowych łączy rodzinę oraz jest dobrym sposobem, aby zachęcić dzieci do uprawiania sportu.

Pamiętajmy, że mały kibic często sam chętnie będzie uprawiał sport, aby stać się np. drugim Lewandowskim. Kibicowanie uczy również tolerancji dla innych narodowości i tego, że każdy ma prawo walczyć o zwycięstwo.

Ponadto, dziecko uczy się geografii, gdyż interesuję się przeciwnikiem swojej drużyny – skąd pochodzi, w jakim języku się porozumiewa, czy też jak wygląda jego flaga. Mały kibic nie wstydzi się swojej narodowości, maluje flagi na twarzy oraz ubiera się w barwy narodowe. Dziecko obserwuje, że są wydarzenia, które jednoczą ludzi pochodzących z jednego kraju.

Ta wyprawa pokazała, jaką wspaniałą przygodą dla dzieci była możliwość przeżycia meczu na żywo oraz spotkania swoich idoli, zrobienia pamiątkowych zdjęć.

Dziękujemy rodzicom, którzy wybrali się razem z nami na mecz.

 

Instruktor Monika Zielińska