Powoli zbliżają się święta Bożego Narodzenia. Czas pomyśleć o ozdobach, które zagoszczą w naszych domach lub w prezencie dla najbliższych. Mimo że placówki są zamknięte pracownicy Wiejskiego Domu Kultury w Dobrzycy ostro wzięli się do pracy.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W związku z obostrzeniami do 29 listopada wszystkie placówki kulturalne zostają zamknięte. Mamy również nadzieję iż po tym terminie, kiedy będzie możliwe otwarcie placówek ,dzieci i młodzież wrócą do nas na zajęcia stacjonarne. Istnieje możliwość poprowadzenia zdalnych zajęć dla zainteresowanych, którzy chcieliby dowiedzieć się jak zrobić takie prace krok po kroku. Zapraszamy na zapisy pod numerem tel.784 025 391.

Poniżej przedstawiam jak zrobić gwiazdkę  krok po kroku ze ścinek dowolnej tkaniny, który na pewno każdy z nas ma. Tkaninę składamy na pół i wycinamy z niej dwie gwiazdki, następnie zszywamy je ręcznie, maszynowo lub sklejamy. Kolejnym krokiem jest wypchanie jej watą następnie przyklejamy sznurek dookoła gwiazdki na szwach i zostawiamy na zawieszkę. Teraz czas na dekoracje gwiazdki, mogą to być gałązki pomalowane na biało, szyszki, kulki styropianowe, koraliki, guziki ozdobne, kokardki i sztuczne gałązki ze świerku. Zapraszamy do twórczej pracy a w następnym tygodniu nowe wyzwanie.